Toyota Cup Team Lists - Round 2

The official Toyota Cup Team Lists for Round Two of the competition.


FRIDAY

Manly Sea Eagles v Wests Tigers at Blue Tongue Stadium, 5:15pm. #NRLMANWST

SEA EAGLES:  Jake Busby, Matt Ikuvalu, Regan Haika,. Dylan Strickland, Theo Leato, Pat Murphy, Josh Drinkwater, Justin Lemalu, Brendon Heather, Paul Tuigamala, Dylan Kelly, Jacob Brenner, Patrick Patelesio-Sipley; Interchange: Daniel Vasek, Josh Ingram, Kayse Greer, Tunui Maurangi, Pat Kennedy

WESTS TIGERS:  Kurtis Rowe, Marika Koroibete, Matt Evans, Micheal Kai, David Nofoaluma, Manaia Rudolph, Jacob Miller, Nathan Brown, Ben Saunders, Mosese Fotuaika, Joel Luani, Andrew Vela, Inno Inosesio; Interchange: Soni Paasi, Brodie Monroe, Brendan Santi, Kyle Lovett, Sita Akaoula, Jarrad Szczudlo


Brisbane Broncos v North Queensland Cowboys at Suncorp Stadium, 5:15pm. #NRLBRINQL

BRONCOS:  Daniel Levi, Jarrod Watson, Corey Oates, Jerome Leedy, Tristian Lumley, Louis Frisby, Cameron Cullen, Stephen Coombe, Chris Binge, Daniel Alvaro, Caleb Timu, Brett Coutts, Benn Malley; Interchange: Kodi Nikorima, Travis Peeters, Josh Seage, Ajuma Adams

COWBOYS:  Wayne Ulugia, Rogan Dean, Tom Hancock, Tim Cassidy, Zac Santo, Luke Abdul-Rahman, Sam Foster, Nick Dorante, Nathan Norford, Lloyd McIver, Chris Grevsmuhl, Jack Svendsen, Alex Elisala; Interchange: Jack Kelleher, Patrick Kaufusi, Damon Tauroa-Rauhihi, Francis Veukiso


SATURDAY

Gold Coast Titans v Canberra Raiders at Skilled Park, 2:15pm. #NRLGLDCAN

TITANS:  Tyler Chadburn, Lausii Taliauli, Hymel Hunt, Kurtis McDonald, Tom Guymer, Matthew Beddow, Kayne Elgey, Caleb Binge, Sam Irwin, Ed Murphy, Tom Dawney, Jackson Springer, Dylan Hartin; Interchange: Nick Harold, Jeremiah Nia, Zack Friend, Jamal Fogarty, Tauryn Laurenson, Sam Johnson

RAIDERS:  Jack Ahearn, Jonathon Reuben, Jeremy Hawkins, Edrick Lee, Brad Smith, Mitchell Cronin, Mitchell Cornish, Shannon Boyd, Ben Picker, Shane Duck, Michael Chee-Kam,, Hayden Crockett; Interchange:, Jordan Worboys, Jeff Lynch, Tim Sloman, Dane Clarke, Matthew Allwood



Canterbury Bankstown Bulldogs v St George Illawarra Dragons at ANZ Stadium, 5:15pm. #NRLCBYSTI

BULLDOGS:  Gerard McCallum 2. Sam Ahofono 3. Louis Mackenzie-Taylor 4. Edward Murphy, John Sila, Moses Mbye [C], Jay Bonnell, David Klemmer, Dean Janda, Michael Ioapo, Lachlan Burr, Danny Fualalo, Paul Carter; Interchange:, Blake Carter, Ryan Wilson, Oliver Gordon, Jon Taefu 19. David Minute

DRAGONS:  Evander Cummins 2. Kyle Martens 3. Charly Runciman 4. Nathan Green, Yaw Kiti Glymin, Jared Allen, Andrew Sultana, Jack Buchanan, Craig Garvey, Kem Seru, Ben Musolino, Jamie Stanley, Daniel Burke; Interchange: 4. Brock Gilmour, Taylor Brown, Kayne Brennan, Kal Collins



SUNDAY

Cronulla Sharks v Newcastle Knights at Toyota Stadium, 11:45am. #NRLCRONEW

SHARKS: Luke Pickerd, Zach Rasmussen, Daniel Moroko, DJ Lokeni-Percell, Nesiasi Mataitonga, Jake Walsh, Penani Manumalealii, Rodney Coates, Michael Lichaa, Tyrone Viiga, Jackson Cartwright, James Hasson, Tokerau Raru; Interchange: Joel Tubbs, Graham Clark, Michael Morris, Blake Sorenson, Cameron Rodgers, Rea Pitman

KNIGHTS: Kurt Mann, Chanel Mata'utia, Dale Clacherty, Api Pewhairangi, Josh Allison, Will Smith, Tom Rouse, Korbin Sims, Chad Redman, Paterika Vaivai, Jackson Hill, Nathan Clarke, Tyler Sullivan; Interchange: Adam Clydsdale, Michael Steele, James Elias, Kailem Perkins, Lachlan Shipard


Sydney Roosters v Penrith Panthers at Allianz Stadium, 12:45pm. #NRLSYDPEN

ROOSTERS: Roger Tuivasa-Sheck, Paul Rokolati, Joseph Forrester, Curtis Rona, Chris Taripo, Cory McGrady, Ryley Jacks, Dylan Napa, Clarrie Moore, Kane Evans, Rhyse Martin, Sam Bernstrom, Jack Siejka; Interchange: Dean Blackman, Jack Noble, Adam Brent, Tai Tuivasa, Inoke Vunipola

PANTHERS: Kieran Moss, George Jennings, Nicholas Mataia, Tony Satini, Jake Butler-Flemming, Tim Dengate, Harry Seijka, Simon Gregory, Daniel Foster, Regan Campbell-Gillard, Vaipuna Tia-Kilifi, Tekna Vailea, Zion Ahu; Interchange: Blake South, Jake Galvin, Jack Lee Hang, Josh Butfield, Nick Walker



Melbourne Storm v South Sydney Rabbitohs at AAMI Park, 4:45pm. #NRLMELSOU

STORM: Denny Solomona, Young Tonumaipea, Mahe Fonua, Richard Kennar, Ryan Pooley, Matt McGahan, Ben Hampton, Damian Sironen, Alex Langbridge, Jarome Wilson, Kirisome Auva'a, Dean Britt, Tohu Harris; Interchange: Matt Constantinou, Zac Moi Moi, Herschel Gideon, Sheldon Powe-Hobbs, Karl Davies

RABBITOHS: Kurt French, David Sisifa, Nick Hedley, Siosaia Tanginoa, Jordan Tongahai, Jordan Heyer, Luke Keary, George Burgess, Apisai Koroisau, Brett Jarrett, Blake Matthews, Adrian Ha'angana, Andrew Artemi; Interchange: Jackson Garlick, Hamish Bryant, Jesse Roberts, Joe Toleafoa


MONDAY

Parramatta Eels v Warriors at Parramatta Stadium, 4:45pm. #NRLPARWAR

EELS: Jason Seage, James Tuitahi, Vai Toutai, Trent Jennings, Takai Moeakiola, Jason Wehbe, Robbie Kamoto, Matthew Eisenhuth, Luke Vescio, Rodney Moefaauo, Luke Uikelotu, Kelepi Tanginoa, Frazer Masinamua; Interchange: Kaysa Pritchard, Junior Paulo, Jarrod Azar, Pauli Pauli, Joseph Ualesi, Jacob Gagan

WARRIORS: Omar Slaimankhel, Vili Lolohea, Sio Siua Taukeiaho, Braxton Stanley, Ngataua Hukatai, Carlos Tuimavave, Jordan Meads, Donald Tony, Siliva Havili, Ligi Sao, Sione Feao, John Palavi, David Bhana; Interchange: Eko Malu, Chris Ofanoa, Nathaniel Peteru, Siulongoua Fotofili, Adam Tuimavave-Gerrard