Representative Round team lists

The squads named for all this weekend's Representative Round matches.

Anzac Test Teams
Pacific Test Teams
Country v City Teams

JUNIOR KANGAROOS V JUNIOR KIWIS
Friday, 3.15pm at GIO Stadium, Canberra

JUNIOR KANGAROOS: 1 Corey Allan (Brisbane Broncos), 2 Tyronne Roberts-Davis (Gold Coast Titans), 3 Enari Tuala (North Queensland Cowboys), 4 Jesse Ramien (Cronulla Sharks), 5 Curtis Scott (Melbourne Storm), 6 Jai Field (St George Illawarra Dragons), 7 Brodie Croft (captain, Melbourne Storm), 8 Stefano Hala (Penrith Panthers), 9 Reece Robson (St George Illawarra Dragons), 10 Blake Lawrie (St George Illawarra Dragons), 11 Jaydn Su'A (Brisbane Broncos), 12 Sam Stone (Newcastle Knights), 13 Cameron Murray (South Sydney Rabbitohs). Interchange: 14 Victor Radley (Sydney Roosters), 15 Jack Murchie (Canberra Raiders), 16 Ray Stone (Parramatta Eels), 17 Emre Guler (Canberra Raiders).

JUNIOR KIWIS: 5 Patrick Herbert (St George Illawarra), 2 Greg Leleisiuao (Paramatta Eels), 3 Reimis Smith (Canterbury Bankstown Bulldogs), 12 Siosifa Talakai (South Sydney Rabbitohs), 1 Steven Marsters (St George Illawarra), 6 Chanel Harris-Tavita (New Zealand Warriors), 9 Erin Clark (New Zealand Warriors), 8 Emry Pere (North Queensland Cowboys), 7 Jarome Luai (captain, Penrith Panthers), 10 Fabien Puletua-Kiri (Canberra Raiders), 11 Briton Nikora (Cronulla Sharks), 12 Dane Aukafolau (Paramatta Eels), 13 Isaiah Papali'I (New Zealand Warriors) Interchange: 14 Manase Fainu (Manly Warringah Sea Eagles), 15 Moeaki Fotuaika (Gold Coast Titans), 16 Kaleb Fuimaono (North Queensland Cowboys), 17 Sitili Tupouniua (Sydney Roosters).

JILLAROOS V KIWI FERNS
Friday, 5.35pm at GIO Stadium, Canberra 

JILLAROOS: 19 Isabelle Kelly, 2 Karina Brown, 3 Corban McGregor, 4 Caitlyn Moran, 5 Chelsea Baker, 6 Zahara Temara, 7 Simone Smith, 8 Ruan Sims, 9 Brittany Breayley, 10 Heather Ballinger, 11 Renae Kunst, 12 Annette Brander, 13 Simiana Taufa-Kautai. Interchange: 14 Ali Brigginshaw, 15 Rebecca Young, 16 Elianna Walton, 18 Maddie Studdon.

KIWI FERNS: 1 Sarina Fiso (C), 2 Langi Veainu, 3 Corrina Whiley, 4 Va'anessa Molia-Fraser, 5 Atawhai Tupaea, 6 Georgia Hale, 7 Alexandra Cook, 8 Lilieta Maumau, 9 Krystal Rota, 10 Bunty Kuruwaka-Crowe, 11 Crystal Tamarua, 12 Teuila Fotumoala, 13 Laura Mariu, 14 Annetta Nuuausala, 15 Hilda Peters, 16 Ngatokotoru Arakua, 17 Nora Maaka.

AUSTRALIA V NEW ZEALAND
Friday, 8.05pm at GIO Stadium, Canberra 

AUSTRALIA: 1 Darius Boyd, 2 Blake Ferguson, 3 Will Chambers, 4 Josh Dugan, 5 Valentine Holmes, 6 Johnathan Thurston, 7 Cooper Cronk, 8 Andrew Fifita, 9 Cameron Smith (c), 10 David Klemmer, 11 Boyd Cordner, 12 Matt Gillett, 13 Trent Merrin. Interchange: 14 Michael Morgan, 15 Jake Trbojevic, 16 Tyson Frizell, 17 Sam Thaiday.

NEW ZEALAND: 1 Roger Tuivasa-Sheck, 2 Dallin Watene-Zelezniak, 3 Jordan Kahu, 4 Dean Whare, 5 Jordan Rapana, 6 Kieran Foran, 7 Shaun Johnson, 8 Jesse Bromwich (c), 9 Issac Luke, 10 Russell Packer, 11 Kevin Proctor, 12 Simon Mannering, 13 Jason Taumalolo. Intercange: 14 Adam Blair, 15 Martin Taupau, 16 Kenny Bromwich, 17 Kodi Nikorima.

Get your tickets to the Anzac Test

COOK ISLANDS V PAPUA NEW GUINEA

Saturday, 3.15pm at Campbelltown Sports Stadium, Sydney

COOK ISLANDS: 1 Charnze Nicoll-Klokstad, 2 Geoffrey Daniela, 3 Esan Nike Marsters, 20 Marata Niukore, 5 Reubenn Rennie, 14 Jono Ford, 7 Isaac John, 16 Carne Doyle-Manga, 9 Aaron Teroi, 10 Uiti Baker, 11 Alexander Glenn, 12 Makahesi Makatoa, 13 David Munro, 8 Reuben Porter, 15 Moses Mcgreal, 18 Kobe Tararo, 19 Sam Mataora

PAPUA NEW GUINEA: 1 Stargroth Amean, 2 Justin Olam, 3 Thompson Teteh, 4 Adex Were, 5 Richard Pandia, 6 Watson Boas, 7 Ase Boas, 8 Henry Noki, 9 Wartovo Puara Jnr, 10 Luke Page, 11 Rod Griffin, 12 Rhys Martin, 13 Stanton Albert, 14 Tommy Butterfied, 15 Israel Eliab, 16 Wellington Albert, 17 Nixon Put

TONGA V FIJI
Saturday, 5.30pm at Campbelltown Sports Stadium, Sydney 

MATE MA' TONGA: 1 William Hopoate, 2 Manu Vatuvei, 3 Brenko Lee, 4 Mosese Suli, 5 Daniel Tupou, 6 Tuimoala Lolohea, 7 Mafoa'aeata Hingano, 8 Leilani Latu, 9 Siliva Havili, 10 Addin Fonua-Blake, 11 Felise Kaufusi, 12 Tony Williams, 13 Joe Ofahengaue, 14 Sione Katoa, 15 Patrick Kaufusi, 16 Leivaha Pulu, 17 Siosaia Vave

FIJI: 1 Kevin Naiqama, 2 Suliasi Vunivalu, 3 Waqa Blake, 4 Taane Milne, 5 Marcelo Montoya, 6 Sitiveni Moceidreke, 7 Henry Raiwalui, 8 Daniel Saifiti, 9 Apisai Koroisau, 10 Kane Evans, 11 Viliame Kikau, 12 Erevonu Tuicaumatalevu Kamikamica, 13 Korbin Sims, 14 James Storer, 15 Jacob Saifiti, 16 Eloni Vunakece, 17 Petero Benjamin Nakubuwai

ENGLAND V SAMOA

Saturday, 7.40pm at Campbelltown Sports Stadium, Sydney 

ENGLAND: 1 Stefan Ratchford, 2 Jermaine Mcgillvary, 3 Kallum Watkins, 4 Zak Hardaker, 5 Ryan Hall, 6 Kevin Brown, 7 Luke Gale, 8 Samuel Burgess, 9 Josh Hodgson, 10 James Graham, 11 Mike Mcmeeken, 12 Elliott Whitehead, 13 Sean O'loughlin, 14 Chris Hill, 15 Chris Heighington, 16 Christopher Mcqueen, 17 Thomas Burgess

TOA SAMOA: 1 Peter Mata'utia, 2 Ken Maumalo, 3 Joseph Leilua, 4 Timoteo Lafai, 5 Antonio Winterstein, 6 Anthony Milford, 7 Fa'amanu Brown, 8 Sam Kasiano, 15 Suaia Matagi, 10 Junior Paulo, 11 Sione Mata'utia, 12 Leeson Ah Mau, 13 Joshua Mcguire, 14 John Asiata, 16 Sauaso Sue, 17 Herman Ese'ese, 19 Pita Godinet

Get your tickets to the Pacific Test Invitational

COUNTRY V CITY
Sunday, 4pm at Glen Willow Regional Sports Complex, Mudgee

COUNTRY: 1 Michael Gordon, 2 Anthony Don, 4 Cheyse Blair, 5 Brian Kelly, 6 Cody Walker, 7 Tyrone Roberts, 8 Dale Finucane, 9 Damien Cook, 10 Paul Vaughan, 11 Mitch Aubusson (c), 12 Kyle Turner, 13 Jack De Belin, 14 Connor Watson, 15 Matt Prior, 16 Tariq Sims, 17 Adam Elliott, 18 Daniel Alvaro, 19 Joe Stimson

CITY: 1 Matt Moylan 2 Clinton Gutherson 3 Nathan Ross 4 Tyrone Peachey 5 Josh Addo-Carr 6 Bryce Cartwright 7 Chad Townsend 8 James Tamou 9 Cameron McInnes 10 Paul Gallen 11 Curtis Sironen 12 David Gower 13 Hame Sele 14 Joseph Paulo 15 Nathan Cleary, 16 Pauli Pauli 17 Jake Marketo

Get your tickets to Country v City