Round 22 Team Lists

Team lists for Round 22 of the Telstra Premiership.

Friday:
North Queensland Cowboys v Brisbane Broncos - 7:35pm - Dairy Farmers Stadium
Cowboys:
Matthew Bowen, Ashley Graham, Ty Williams, Willie Tonga, Will Tupou, Arana Taumata, Johnathan Thurston ©, Matt Scott, Aaron Payne, Willie Mason, Scott Bolton, Leeson Ah Mau, Luke O'Donnell; Interchange: Anthony Watts, Dane Hogan, Carl Webb, James Tamou, Ben Harris

Broncos:
Josh Hoffman, Antonio Winterstein, Alex Glenn, Israel Folau, Jharal Yow Yeh, Darren Lockyer ©, Peter Wallace, Shane Tronc, Andrew McCullough, Nick Kenny, Matt Gillett, Sam Thaiday, Corey Parker; Interchange: Ben Hunt, Josh McGuire, Mitchell Dodds, Scott Anderson

Gold Coast Titans v Parramatta Eels - 7:35pm - Skilled Park
Titans:
Preston Campbell, Kevin Gordon, Steve Michaels, Clinton Toopi, William Zillman, Mat Rogers, Scott Prince, Luke Bailey, Nathan Friend, Matthew White, Anthony Laffranchi, Mark Minichiello, Ashley Harrison; Interchange Michael Henderson, Brad Meyers, Ben Ridge, Bodene Thompson, Shannon Walker

Eels:
Jarryd Hayne, Luke Burt, Joel Reddy, Timana Tahu, Krisnan Inu, Jeff Robson, Daniel Mortimer, Nathan Cayless ©, Matthew Keating, Fuifui Moimoi, Nathan Hindmarsh ©, Ben Smith, Feleti Mateo; Interchange: Kris Keating, Tim Mannah, Justin Horo, Justin Poore


Saturday:
Manly-Warringah Sea Eagles v Melbourne Storm - 5:30pm - Brookvale Oval
Sea Eagles:
Ben Farrar, Michael Robertson, Jamie Lyon, Steve Matai, Tony Williams, Kieran Foran, Trent Hodkinson, Jason King, Matt Ballin, Josh Perry, Anthony Watmough, Shane Rodney, Glenn Stewart; Interchange: Joe Galuvao, Brent Kite, George Rose, Chris Bailey, Matt Cross

Storm: Billy Slater, Matt Duffie, Dane Nielsen, Greg Inglis, Chase Stanley, Brett Finch, Cooper Cronk, Aiden Tolman, Cam Smith ©, Brett White, Sika Manu, Ryan Hoffman, Adam Blair; Interchange: Ryan Hinchcliffe, Todd Lowrie, Bryan Norrie, Jeff Lima, Kevin Proctor, Sione Kite

Cronulla-Sutherland Sharks v Warriors - 7:30pm - Toyota Stadium
Kids get it free this Saturday night at Toyota Stadium
Sharks:
Nathan Gardner, Blake Ferguson, Dean Collis, Ben Pomeroy, Luke Covell, Trent Barrett ©, Scott Porter, Kade Snowden, John Morris,Luke Douglas, Grant Millington, Anthony Tupou, Paul Gallen; Interchange: Josh Cordoba, Broderick Wright, Paul Aiton, Taulima Tautai, Tim Smith

Warriors: Lance Hohaia, Bill Tupou, Brent Tate, Joel Moon, Manu Vatuvei, James Maloney, Brett Seymour, Ben Matulino, Aaron Heremaia, Russell Packer, Simon Mannering ©, Lewis Brown, Micheal Luck; Interchange: Ian Henderson, Jesse Royal, Jeremy Latimore, Ukuma Ta'ai, Jacob Lillyman

South Sydney Rabbitohs v Wests Tigers - 7:30pm - ANZ Stadium
Rabbitohs:
Rhys Wesser, Nathan Merritt, Colin Best, Beau Champion, Fetuli Talanoa, John Sutton, Chris Sandow, Jaiman Lowe, Issac Luke, Roy Asotasi ©, Dave Tyrrell, Eddy Pettybourne, Ben Lowe; Interchange: Garret Crossman, Craig Stapleton, Shannan McPherson, Jason Clark

Wests Tigers: Wade McKinnon, Beau Ryan, Chris Lawrence, Blake Ayshford, Lote Tuqiri, Benji Marshall, Robert Lui, Todd Payten, Robbie Farah, Keith Galloway, Liam Fulton, Gareth Ellis, Chris Heighington; Interchange: Andrew Fifta, Geoff Daniela, Simon Dwyer, Bryce Gibbs


Sunday:
Newcastle Knights v Canterbury-Bankstown Bulldogs - 2:00pm - Energy Australia Stadium
Knights:
Shannon McDonnell, Akuila Uate, Junior Sa’u, Adam MacDougall, Cooper Vuna, Jarrod Mullen, Kurt Gidley ©, Ben Cross, Isaac De Gois, Dan Tolar, Zeb Taia, Con Mika, Matt Hilder; Interchange: Wes Naiqama, Joel Edwards,. Richie Fa’aoso, Antonio Kaufusi, Mark Taufua, Cameron Ciraldo

Bulldogs: Luke Patten, Steve Turner, Josh Morris, Jamal Idris, Bryson Goodwin, Ben Barba, Brett Kimmorley, Ben Hannant, Michael Ennis, Ryan Tandy, Michael Hodgson, Andrew Ryan ©, David Stagg; Interchange: Mickey Paea, Dene Halatau, Chris Armit, Ben Roberts

Sydney Roosters v St George-Illawarra Dragons - 3:00pm - Sydney Cricket Ground
Roosters:
Anthony Minichiello, Phil Graham, Kane Linnett, Shaun Kenny-Dowall, Sam Perrett, Todd Carney, Mitchell Pearce, Jason Ryles, Jake Friend, Nate Myles, Frank Paul Nuuausala, Mitchell Aubusson, Braith Anasta; Interchange: Joseph Leilua, Martin Kennedy, Daniel Conn, Nick Kouparitsas

Dragons:
Darius Boyd, Brett Morris, Mark Gasnier, Matt Cooper, Jason Nightingale, Jamie Soward, Ben Hornby ©, Neville Costigan, Dean Young, Michael Weyman, Beau Scott, Ben Creagh, Jeremy Smith; Interchange: Luke Priddis, Trent Meriin, Matt Prior, Jarrod Saffy, Jon Green, Nick Emmett


Monday:
Canberra Raiders v Penrith Panthers - 7:00pm - Canberra Stadium
Raiders:
Josh Dugan, Joel Monaghan, Jarrod Croker, Adam Mogg, Daniel Vidot, Terry Campese, Josh McCrone, Tom Learoyd-Lahrs, Travis Waddell, David Shillington, Joe Picker, Bronson Harrison, Josh Miller; Interchange: Alan Tongue ©, Trevor Thurling, Dane Tilse, Scott Logan, Danny Galea, Glen Buttriss, Shaun Fensom.

Panthers: Lachlan Coote, Michael Gordon, Michael Jennings, Adrian Purtell, Brad Tighe, Travis Burns, Luke Walsh, Matthew Bell, Kevin Kingston, Petero Civoniceva, Trent Waterhouse, Frank Pritchard, Luke Lewis; Interchange: Masada Iosefa, Nathan Smith, Gavin Cooper, Sam McKendry, Frank Puletua, Sandor Earl